top of page
  • תמונת הסופר/תRia Storyteller

להדליק שמש שכבה


לפני מספר שנים, כשהייתי בהונגריה, אמא אדמה שלחה אותי לקצה הדרומי של המדינה לאזור ממש לא מתויר…נסעתי מספר שעות כדי להגיע לכפר קטן שנקרא 'דרווהטמשי', צמוד לנהר הדרווה (אותה אתם יכולים לראות בתמונה).

הגעתי בשעות אחר הצהריים המאוחרות והדבר הראשון שרציתי זה לראות את הנהר.

זו הייתה שעת ערב, מעט לפני שקיעה, מצאתי את הדרך, וכשהגעתי אליה, הרגשתי איך הלב שלי נפתח ונשמתי לתוכי את נוכחותה הכל כך קסומה ועדינה.

דקות ארוכות עמדתי שם מתבוננת על היופי; העצים לצד הנחל, הברווזים ששטים או עומדים על גדת הנהר, הקנה שצומח מתוך המים והזרימה היפיפייה של המים.

בעודי מתבוננת, רוח החלה לנשב, שמעתי אותה מרשרשת בעלים של אחד העצים וכעבור כמה רגעים היא התחזקה וכל העצים סביב לנהר החלו לרקד איתה,

כעבור כמה רגעים של מחול, המים הצטרפו וגלים גלים נוצרו על פני הנהר.

עננים התאספו מעלינו, השמיים החלו להאפיר וטיפות קטנות של גשם החלו לרדת, ראיתי את הברווזים שהיו על האדמה יורדים למים ומתאספים במקום אחד יחד עם שאר הברווזים.

לשמחתי ממש לצד הנהר היה מחסה קטן - נעמדתי תחתיו כך שיכולתי להמשיך להתבונן בכשף שנרקם מולי בלי להירטב.

אט אט הגשם התחזק, טיפות גדולות יצרו אדוות מעגליות על פני המים, השמש השוקע החל לצבוע את השמייים בגוונים כתומים אדמדמים שהאירו ביופי את העננים שעד לפני רגע היו אפורים.

עמדתי אל מול כל היופי הזה וכל שהיה בי זה ידיעה - אמא אדמה היא מקום של פלא, ואני אוהבת את נשמת הנהר המרהיבה שאליה הגעתי.


בהמשך הביקור, מצאתי זמן להיות עם נשמת נהר הדרווה שכל כולה עדינות ויופי והיא סיפרה לי סיפור/שיר קטן - אותו בחרתי לשתף אתכם הפעם….


הסיבה שבחרתי לשתף דווקא עכשיו את הסיפור/שיר הזה, היא כי ממש לפני מספר ימים לבנת הזרעים נולדה - זרעים הם כל כך קטנים ופשוטים ויחד עם זה, כל אחד מהם טומן בתוכו כוח אדיר.

הסיפור הזה מראה, כמה כוח יש לדברים שנראים קטנים... להאיר שמש שכבה קסם, בחלומות יש קסם, בכל פעם שחלום מתגשם קסם קורה, בכל פעם שחלום נוצר קסם מתהווה. לעיתים, חלומות נושאים אותנו אל מקום של כשף ונסיקה, שם, הרבה מעבר לאפשרות לחיות אותם ולהגשים אותם- אפשר להאיר בעזרתם שמשות שכבו. כן, ממש כך -שמשות שכבו! שמשות שכוחם דעך מבפנים, ולא מצאו את הכוח להתעורר. ברגע שהם כבים ולא מצליחים להידלק - לחלום, יש כוח להאיר אותם מחדש. אם מאפשרים לשמש לגעת בחלום, לחוות אותו, להקשיב לו- ישנו סיכוי שיזרח מחדש ויתעורר. שמש אדיר, שמאיר עולמות ומחמם אדמות כך שיצמחו עליהן פירות ועשבים, שמש, שכל מהותו אור ונצחיות, יכול להתעורר מכוח של חלום. שמש, שמצליח להאיר שוב בזכות חלום - לעד ישא את החלום בתוכו ויאפשר לו להיות פועם לעולמות רחוקים. ואף מעבר לזה… אם החלום נוצר מתוך סיפור, ברגע שחלום מאיר שמש, גם הסיפור שמתוכו הוא נבע - יימצא עצמו חי, נוסק ומביא את היופי שלו באלפי גוונים ודרכים לעולם. ובכל פעם ששמש מאיר כי חלום אפשר לו לזרוח מחדש ואם אותו חלום נולד מתוך סיפור- השמש מאיר כך שגם אחרים ימצאו את הכוח להאיר את שהם לעולם. כל עוד קסם חי - יש תקווה, יש תקווה בעולם. מקווה שאהבתם את הסיפור,


הוא ניתן לכם באהבה, אתם יכולים לשתף אותו עם אחרים - לספר אותו בסדנאות, מול תלמידים ובכל הזדמנות אחרת. הבקשה היחידה שלי היא שתשמרו על שלמות ותוכן הסיפור וציינו שהסיפור הגיע מהעצים, דרך ריה מספרת הסיפורים שנודדת באירופה ומקשיבה לעצים זקנים.

77 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מוהרה

אשליות

Comments


bottom of page