top of page
  • תמונת הסופר/תRia Storyteller

סיפור הנימפאה הכחולה


בתקופה סוערת זו נראה שכולם מחפשים צדק- פוסטים סוערים בפייסבוק וכתבות בעיתונים מכריזים אלו צודקים ואחרים מכריזים שאלו. כולם עסוקים בעובדות והוכחות ורוצים להראות לעולם את האמת, שחשוב לחשוף -עובדות, הוכחות, אמת!! מצאתי את עצמי נסחפת אל תוך הספירלה הזו, ואז, למזלי, פגשתי את העצה המופלאה הזו, והיא סיפרה לי סיפור שהזכיר לי מה חשוב ומה פחות... אני מזמינה אתכם לקרוא את הסיפור ובסופו אשתף מילים של הסבר. סיפור הנימפאה הכחולה בארץ של שמש, ארץ בה חום ואור היו בשפע, הייתה ברכה של מים צלולים, בה חיה נימפאה כחולה שעל גופה ספירלות בגווני ירוק ותכול. נימפאה עם קול של חלומות ופעמונים צלולים. כשהייתה שרה, קולה הדהד והסתלסל סביב והרחק הרחק. היא היתה חלום של פלא שנחלם אל המציאות- חלום שלא היה גלוי לעיני כל, אלא רק לעיני אלו שנפשם הסכימה לארח מידה של טירוף בתוכה. את קול שירתה המרהיב שמעו כולם, אך רק מעטים ראו אותה. דבר שעורר כמיהה בלבבות רבים למצוא את הנימפאה המכושפת, להתבונן בעיני המצולות הכחולות שלה, לפתוח את ליבם ולספר לה על אהבתם. דורות רבים, החלום למצוא את הנימפאה, היה חי ופועם בשבטים שסבבו את הבריכה. הנימפאה שראתה את הרצון ושמעה את הכמיהה, נהנתה ממוניטין המסתורין שהדהד סביבה והוליד שירים, אגדות וסיפורי חלום. היא הייתה מרקדת סחור סחור בספירלות וחוגגת את שהיא. יום אחד לנימפאה היה רעיון, היא החליטה לשלוח אל העולם סיפור משלה... "אחת ל 300 שנה, ביום הארוך ביותר, כשקרני האור הראשונות נוצצות על מי הבירכה, הנימפאה הכחולה מתגלה וניתן לראות אותה" היא לחשה את הסיפור למספרות הסיפורים הזקנות ומהן הוא הדהד לכולם... מהר מאוד, הסיפור החדש יילד שלל תאוריות, רעיונות, וטכניקות- חוזי עתידות, ונביאים שמסתכלים בכוכבים, סיפרו שהיום הבא בו היא תתגלה יהיה בדיוק בעוד 37 שנים, או בעוד 225 שנים, ואחרים הבטיחו שממש השנה זה קורה וחשוב להתכונן. אנשי השבטים האמינו לזה או לאחרת, הקשיבו לזו או לזה. אחרים סיפרו שהסבא של הסבא ראה אותה וזה קרה בדיוק לפני כך וכך שנים. רואי נסתרות, סיפרו על טקסים מיוחדים שחשוב לעשות שלושה ימים לפני היום הארוך, כדי לראות אותה, ויוצרי חפצי עוצמה, החלו למכור מנחות של פרחים מיובשים, שבועות לפני היום הארוך, בעודם מספרים, שהנימפאה מתגלה רק לעיני מי שנותן לה את המנחה המסוימת הזו. אגדות הולידו שירים, ושירים הולידו עוד סיפורים, וביום הארוך סביב לבריכה הוקם שוק ססגוני, ובמה למופעי אמנים.

היו כאלו שהצליחו לראות אותה, כי מידה של טירוף שכנה בתוכם, ואלו הפכו - קדושים או עשירים, אחרים פשוט שמחו על קהל לו אפשר לספר על הנימפאה שראו, ובדרך לספר עוד שלל דברים ורעיונות.


הנימפאה המשיכה לשיר, ולהיות גלויה רק למי שבאמת הצליח לראות אותה. ושמחה על כך שהאגדות, השירים, החגיגות והחלומות - אפשרו לקסם לחיות בעולם.

הסוף. הסבר לסיפור בסיפור שקראנו, הנימפאה בוחרת לשתף סיפור משלה, שבמהותו הוא לא האמת -מי שרואה את הנימפאה הוא רק מי שמידה של טירוף שוכנת בתוכו. לא צריך לחכות 300 שנה כדי לראות אותה ביום הארוך... אך לנימפאה האמת פחות חשובה , יותר חשוב שקסם יחיה בעולם. הסיפור שהיא מספרת- מעורר חלומות, כמיהות חדשות, חגיגות ותאוריות שקשורות לקסם. הסיפור מיילד סיפורים, אגדות ושירים. הסיפור גורם לאנשים לעסוק בקסם בהרבה מאוד רבדים, וככל שיותר עוסקים בקסם, כך יש לו יותר מקום בעולם. מה שחשוב לנימפאה הוא שקסם יהיה בעולם והיא עושה מה שצריך כדי לאפשר לו מקום... בתרבות האנושית, ובעיקר בחברה המערבית- אמת, נחשבת לערך מרכזי ועליון. תקציבי ענק מושקעים במחקרים מדעיים שמטרתם להוכיח את האמת, בתי המשפט עסוקים בלהראות מי צודק ומי אשם, כולם שואפים לעיתונות אמינה ולא כזו שמושפעת מגורם כזה או אחר. אנו מחפשים אמת מדויקת, צלולה, ובלתי מעורערת. לעומת זאת, בעולם הקסם יש ערכים אחרים- קסם יותר חשוב מאמת! יש דברים שעוזרים לקסם להיות בעולם - סיפורים, שירים, חלומות, חגיגות, שמחה, חיוכים, השתנות, צבעוניות, הרפתקנות... השאלה שהסיפור הזה מעורר אותנו לשאול היא - מי אנחנו? האם אנחנו שייכים לתרבות האנושית, או האם אנחנו שייכים לעולם הקסם? אם אנחנו משבט הקסם, כדאי מאוד שנזכיר לעצמינו שאמת - לא מאוד חשובה. חגיגה של קסם וחגיגה בכלל הרבה יותר חשובות.

A story from 200-year-old Plane Tree, Petrin Hill Gardens, the tree is close to the entrance that is near Svandovo Divadlo Tram Stop, Prague 5, Czech Republic.

מקווה שאהבתם את הסיפור,

הוא ניתן לכם באהבה, אתם יכולים לשתף אותו עם אחרים - לספר אותו בסדנאות, מול תלמידים ובכל הזדמנות אחרת. הבקשה היחידה שלי היא שתשמרו על שלמות ותוכן הסיפור וציינו שהסיפור הגיע מהעצים, דרך ריה מספרת הסיפורים שנודדת באירופה ומקשיבה לעצים זקנים. רוצים לקבל עדכונים בכל פעם שסיפור עולה לאתר? לחצו על הקישור והצטרפו לקבוצת ווטסאפ שקטה שכל עניינה הוא עדכוני סיפורים.


219 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מוהרה

אשליות

Comments


bottom of page